Internetové seznamky zneužívají podvodníci, varují liberečtí policisté

Nevěra v je v partnerském soužití bohužel velmi častým jevem, přečtěte si například tento článek.

Internetové seznamky zneužívají podvodníci, varují liberečtí policisté
Lidé čím dál víc hledají své partnery na internetových seznamkách. Vybírají z mnoha nabídek, fotografií, dopisují si pak pomocí e-mailů, telefonují si, někteří se také sejdou a může se i stát, že se vezmou. Tento způsob seznamování ale není bez rizika.

„Kamarádka byla na internetu na seznamce a přišel jí tento e-mail: Ahoj drahá, jmenuji se Martin, jsem vdovec,“ cituje paní Božena první řady z e-mailů, které dostala její kamarádka.

Dala si profil na mezinárodní seznamku, Martin z Kalifornie jí přišel sympatický. Psala si s ním 2 měsíce a domluvili se spolu, že se sejdou v Praze. Když se datum příletu údajného Američana blížilo, přišel e-mail plný nářků a proseb.

„Jsem v hrozné situaci, nebudu mít asi ani peníze na cestu k tobě. Někdo se mi totiž vloupal do hotelového pokoje,“ psal. Následovala žádost o zaslání peněz na bankovní účet.

Obě kamarádky zjistily, že se jednalo o účet v bance v daleké Malajsii. Pochopily, že jde o podvod. Jak se pak na internetu dočetly, některé ženy i muži peníze opravdu poslali a nepřišlo jim pak ani poděkování.

Podle liberecké policistky Jany Světlé by lidé, kteří se chtějí seznámit na internetu, měli být velmi obezřetní a počítat i s tím, že někdo může mít na seznamce falešný profil a tím pádem i podvodné úmysly.

„Samozřejmě musíte dávat pozor hlavně na své osobní údaje. Nesdělujte hned, kde bydlíte, nedávejte telefonní číslo, protože nevíte, s kým se bavíte a kdo se skrývá za tím profilem,“ doporučuje.

K podvodu stačí i esemesky

Pokud podvodníci znají vaše telefonní číslo, mohou peníze získat i pomocí SMS, prostřednictvím které požádají o zaslání kódu. Když ho pošlete, uhradíte například kredit mobilního telefonu nebo hru na internetových sázkách. Na tuto SMS by tedy nikdo neměl odpovídat.

I když si však ověříte, že člověk, který se s vámi chce seznámit na internetu, skutečně existuje, mohl by vám vyhovovat a domluvíte se na prvním setkání, měli byste se rozhodně setkat jen na veřejném místě.

„Když se potkáte, zeptejte se na nějakou maličkost, o které jste si psali, abyste si byla jistá, že to je ten člověk, s kterým jste si psala. A samozřejmě nejdůležitější je – pokud vám z nějakého důvodu konverzace nevyhovuje, okamžitě ji ukončete,“ radí Jana Světlá.

Na libereckou policii se v poslední době nikdo v souvislosti s podvody na internetových seznamkách neobrátil. Může to být i proto, že se lidé za to, že dobrovolně někomu poslali peníze, styděli. Liberecké státní zastupitelství teď podle státního zástupce Ivana Bernátka řeší jen případy podvodů při nakupování na internetu.

Zajímá vás jak odhalit nevěru? Pak čtěte náš web.

Vdaná Britka našla na Facebooku, že si její manžel bere jinou ženuKdyž Britka Lisa Curran (45) našla na Facebooku fotku svého manžela, jak si bere jinou ženu, zůstala jak opařená. S Martinem (52) byli svoji celých 25 let. Žena si proto najala soukromé detektivy, kteří zjistili, že její muž žije tajně jako bigamista.

Když Britka Lisa Curran (45) našla na Facebooku fotku svého manžela, jak si bere jinou ženu, zůstala jak opařená. S Martinem (52) byli svoji celých 25 let. Žena si proto najala soukromé detektivy, kteří zjistili, že její muž žije tajně jako bigamista.

Když Lisa nalezla na sociální síti kompromitující fotografii, ihned se do svého chotě obořila. Martin, bývalý policista, však vše popřel. Prý jde o falešnou fotografii svatby, na které je se svou bývalou přítelkyní. Lisa však zůstala podezřívavá a najala si na manžela soukromé detektivy.

Lise bylo teprve 15 let, když poprvé potkala Martina. Byla to láska na první pohled a pár se pak oddal v dubnu 1987. Mají spolu dvě děti, dceru (24) a syna (21). Když začala mít Lisa podezření, že žije její manžel dvojím životem, Martin vše jen popíral. Prý ho pronásleduje bývalá přítelkyně, která ho zahlcuje vzkazy a na Facebook nahrává falešné kompromitující fotografie.

Najatí detektivové ale zjistili pravdu, Martin žil dvojím životem. S další ženou, hluchou Andreou Whiteside (31), žil už celých šest let. Zcela tajně. Při ilegálním obřadu se vzali loni v červenci. „Neměla jsem nejmenší tušení, že žije dvojím životem,“ prohlásila Lisa. Na manžela podala trestní oznámení, ale soud mu udělil jen 250 hodin veřejně prospěšných prací. Martin pak Lise slíbil, že aférku ukončí.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe odhalit nevěru.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.

Nejdůležitější informace z článku

Důležité informace Rady
Podvodníci na internetových seznamkách zneužívají falešné profily, aby získali peníze. Nesdělujte hned své osobní údaje, jako je adresa nebo telefonní číslo, a buďte obezřetní.
Někteří podvodníci žádají o peníze prostřednictvím SMS se získaným kódem. Nikdy neodpovídejte na podezřelé SMS a buďte opatrní při zasílání finančních prostředků neznámým lidem.
Soukromí detektivové mohou pomoci odhalit nevěru partnera a potvrzení dvojího života. Pokud máte podezření na nevěru, může vám soukromý detektiv poskytnout relevantní informace.