Jak poznat nevěru u muže

Mužská nevěra je neustále omílaným tématem ženských magazínů. Pokud bychom se ale měli držet reality, je pravdou, že pro muže je zpravidla nezávazný „úlet“ jaksi přirozenější a dokáží se přes něj jakožto viníci dobře přenést. Muži zkrátka dokáží lépe oddělit sex a intimitu (vztah). Pokud se ale ze známosti na jednu noc nebo z kolegyně z práce stane něco trvalejšího, jedná se o dlouhodobou nevěru. A jak poznat nevěrného muže?

Krátkodobá nevěra a „úlety“

Máte strach svého muže „pouštět“ na zábavy s jeho kumpány? Má váš přítel či manžel za sebou bohatou minulost, kterou doprovázely rychlé milostné aférky? Nebo jste se snad takto i přímo seznámili? Ve všech případech byste měl zpozornět. Takovouto krátkou nevěru snáze odhalíte, jestliže se děje alespoň ve stejném městě. Pokud je ale váš partner například daleko na služební cestě, pomůže vám snad jen odposlech telefonu včetně kontroly psaných SMSek. Také si náhodnou známost může přidat na Facebooku do přátel. Občasný dotaz na toho, koho si váš partner přidal, není na škodu.

Dlouhodobá nevěra a podvádění

Jak poznat nevěru muže, který vás podvádí delší dobu a pravidelně se se svou známostí schází? Několik základních způsobů jsme zmínili zde. Jedná se především o zvýšenou pozornost vůči vám, pomocí níž si muž léčí výčitky svědomí (ta ale zakrátko odpadá, jak bokovka trvá delší dobu).

Následně váš vztah provází častější hádky a partnerova nedůtklivost, nezájem a absence pozornosti. Když se hádáte, obvykle padají slova o konci vašeho vztahu. Ta jsou způsobena tím, že váš partner už ve vaši společnou budoucnost příliš nevěří (anebo že již má plnohodnotnou náhradu).

Jak poznat nevěru muže – časté příznaky a metody odhalení

  • Váš partner vás ze začátku nevěry zahrnuje pozorností a dárky, aby ulehčil svému svědomí
  • Zničehonic na sobě začal více pracovat, cvičit a lépe se oblékat
  • Začal si schovávat mobil a změnil hesla na sociálních sítích
  • Nedokáže vysvětlit, kde tráví čas, reaguje emotivně a dělá z vás hysterku
  • Častěji se s vámi hádá a hádky provázejí zmínky o možném konci vašeho vztahu

Přestává říkat „Miluji tě“

Nevěra vyjde najevo zvláště při použití slov a tvrzení lásky. Pokud je vám váš partner už neříká tak často anebo jen tehdy, když je první řekněte vy, zbystřete. Pozorujte partnera a snažte se do něj vcítit. Jsou jeho slova upřímná? Nebo je říká jen z donucení?

Sledovací technika vám dá jistotu

Chcete mít absolutní jistotu toho, jestli vás partner (ne)podvádí? Nebo s kým je v kontaktu? Pomoci vám může sledovací technika. U této možnosti však musíme uvést, že je pouze na vaši zodpovědnost. Jednak a v případě vážného narušení soukromí může mít i právní následky.