Internetové seznamky jsou pořád oblíbené, novinkou je checkování

Přinášíme vám další článek, týkající se nevěry.

Internetové seznamky jsou stále oblíbené, novinkou je checkování
Odborníci tvrdí, že při seznamování má člověk nejvíce věřit svým smyslům. Přesto vznikají stále nové a modernější virtuální seznamky. Na českém internetu jich je nejméně dvě stě. Novinkou je služba, která umožňuje zpětně vyhledat člověka, jenž se druhému zalíbil třeba na ulici.

Na internetu lze najít klasické seznamky i speciální weby, které se zaměřují třeba na seniory, katolíky nebo hendikepované lidi. S novými technologiemi se ale mění i samotný způsob online seznamování.

Novinkou je služba, díky které se lze zpětně seznámit s člověkem, který se nám líbil například po cestě do práce nebo na koncertě. Umožní to zaznamenání polohy přes GPS, tedy takzvané checkování.

„Když se 2 lidé potkají třeba v metru, proběhne tam oční kontakt, je patrný zájem z obou stran, ale ani jeden nesebere odvahu toho druhého oslovit,“ popisuje typickou situaci, pro kterou se checkování hodí, spoluzakladatel moderní seznamky Leyter.com Vladimír Pulchart

Jeho portál má necelý rok od svého vzniku přes 14 tisíc uživatelů, kteří po příchodu domů mohou zkusit zpětně vyhledat osobu, která je venku zaujala.

Cílem je dostat lidi od monitorů ven a scházet se v reálu, třeba si zajít na oběd. To se tak úplně neděje v případě klasických seznamek.

Jednou z těch nejstarších, která v Česku funguje už deset let, je server Lidé.cz. Jeho provozovatelem je Seznam. Mluvčí Irena Zatloukalová dostala už několik svatebních fotek od zamilovaných uživatelů.

„S tím, že moc děkují, že se na Lidé.cz seznámili třeba před čtyřmi lety. Naši administrátoři dostávají podobné emaily. Chodí to celkem často, není to ojedinělá věc,“ říká.

Seznamky hledají nové trendy

I přesto, že službu měsíčně využívá přes 900 tisíc lidí a denně přibude 1200 inzerátů, se i Seznam musí vzhledem k narůstající konkurenci přizpůsobit, a proto letos chystá změny.

„Hodně se budeme věnovat i novým trendům, jakou jsou mobilní platformy a způsob připojení lidí, kteří jsou na telefonu,“ vysvětluje Zatloukalová.

Obecně ale podle sexuologa Ondřeje Trojana není online seznamování zrovna ideální. Podle něj je to daleko víc „naslepo“, než když si můžeme dotyčného osobně prohlédnout.

„Je dobré vidět, jak jedná, jak se usmívá. Zhruba tři čtvrtě informací předáváme nonverbálně. Když se o to člověk ochudí, může být pak nemile překvapen,“ říká Trojan.

Pokud seznámení myslí obě strany vážně, měly by si podle něj rande domluvit co nejdříve. „A toho člověka poznat vlastníma očima, ušima, nosem,“ dodává sexuolog.

Zajímá vás jak odhalit nevěru? Pak čtěte náš web.

Michael se procházel jen s igelitovým sáčkem na penisu. Byl jsem nevěrný, zastřelte mě, řekl policiiProcházel se nahý po silnici v jihokarolínském Spartanburgu a jediné, co na sobě měl, byl průhledný igelitový pytlík, který si nasadil na penis. V ruce k tomu svíral jointa marihuany. Když Michaela Boatmana (41) zadržela policie, nestačila se divit, co jí řekl.

Procházel se nahý po silnici v jihokarolínském Spartanburgu a jediné, co na sobě měl, byl průhledný igelitový pytlík, který si nasadil na penis. V ruce k tomu svíral jointa marihuany. Když Michaela Boatmana (41) zadržela policie, nestačila se divit, co jí řekl.

Muže si všimli kolemjedoucí řidiči a zavolali na něj strážce zákona. Těm podle webu Daily Mail řekl, že jde uličkou hanby, protože byl nevěrný své manželce. Následně začal citovat z bible činy Adama a Evy a řekl, že je „ochotný jít do vězení za své jednání“.

Poté se zasahujících zástupců šerifa zeptal, zda svou procházku uličkou hanby může dokončit. Strážci zákona mu odvětili, že v žádném případě. Naháč se jim pak přiznal, že než vyrazil na hanbatý výlet, zakouřil si na kuráž metamfetamin. V base však skončit nechtěl.

Proto se pokusil policistům utéci. Ti však neměli nejmenší problém ho zpacifikovat, nasadit mu želízka a zadržet. Když ho posadili do služebního vozu, začal žbleptat, že pro něj „neexistuje žádný zítřek“. Následně Boatman poprosil jednoho policistu, ať ho zastřelí.

Zástupce šerifa však samozřejmě jeho podivné prosbě nevyhověl. Zfetovaný Boatman byl následně zatčen a obviněn z neslušného odhalování, výtržnictví, držení marihuany a kladení odporu při zatýkání. Policejní záznamy odhalily, že je muž známý potížista.

Do křížku se zákonem se dostal již poněkolikáté. V minulosti byl dokonce usvědčen ze třech odlišných případů domácího násilí. V současnosti je Boatman stále za mřížemi, kde si dost možná počká až do soudu, který bude řešit jeho drogové patálie a nestoudné výtržnosti.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak odhalit nevěru.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.

Nejdůležitější informace z článku

Nové trendy v online seznamování Služby se přizpůsobují mobilním platformám a způsobům připojení lidí.
Moderní seznamka Leyter.com Vznikla před necelým rokem, má přes 14 tisíc uživatelů a umožňuje zpětné vyhledání osob, které zaujaly venku.
Server Lidé.cz Jedna z nejstarších českých seznamek, provozovaná Seznamem, funguje již deset let, mnozí v ní našli lásku.
Nevýhody online seznamování Podle sexuologa Ondřeje Trojana může být online seznamování „naslepo“ a chybí důležité nonverbální signály.