Dohromady 37 procent zadaných Čechů a Češek je či bylo nevěrných svému partnerovi

Přinášíme vám další článek, týkající se nevěry.

Muž nachytal bratra se svou přítelkyní v posteli: Zaútočil na ně sekerou!Do nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž (47) z Litomyšlska. Když totiž opilý dorazil na chalupu, načapal tam svého bratra (55) a svou přítelkyní (43) v posteli. Nevěra ho tak rozzuřila, že na dvojici zaútočil sekerou.
 

Do nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž (47) z Litomyšlska. Když totiž opilý dorazil na chalupu, načapal tam svého bratra (55) a svou přítelkyní (43) v posteli. Nevěra ho tak rozzuřila, že na dvojici zaútočil sekerou.

O případu informovala policie na svých stránkách, podle ní se žárlivý zuřivec rozhodl vzít v kůlně sekeru. Tou pak demoloval nábytek na chatě a útočil na bratra a přítelkyni. „Muže tato pro něho velmi nepříjemná situace rozohnila natolik, že odešel do kůlny, tam vzal sekeru, s níž rozbíjel vybavení pokoje a napadal ležící pár,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Podle té se dvojice snažila bránit kusy nábytku, který byl v místnosti k dispozici, a také peřinou. Bohužel oba napadení utrpěli lehká zranění. Bratrovi útočníka se nakonec povedlo z rekreačního objektu utéct a zavolat pomoc. Když dorazila policie, žárlivé běsnění už bylo u konce. Útočníka policie zadržela a napadená dvojice byla převezena sanitkou do nemocnice.

„Žárlivého agresora jsme obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví spáchaný ve stádiu pokusu, za který mu v případě prokázání viny u soudu hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let,“ dodala Vilímková s tím, že u výslechu všichni tři aktéři incidentu svého počínání litovali.

Přečtěte si ještě toto.

Celkem 37 procent zadaných Čechů a Češek je či bylo nevěrných svému partnerovi
Nevěrných svému partnerovi je 37 procent zadaných obyvatel Česka. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK, do kterého se zapojilo téměř tisíc heterosexuálních osob ve věku 15 až 59 let. Lékaři varují, že nevěra zvyšuje riziko šíření viru HIV. Počty nových pacientů jsou nyní rekordní.

Průzkum naznačil, že mnoho lidí vnímá nevěru spíš jako relaxaci. Obvykle bývají také ve svém vztahu nespokojení. Někteří experimentují, protože mají pocit, že jejich domácí sexuální život je nudný.

„Mnoho mužů i žen, se kterými se setkávám, říká, že je to jakýsi druh zábavy, kterou uvolňují napětí a stres. A proto jde o jednorázový způsob nevěry,“ potvrzuje psycholožka Laura Janáčková ze Sexuologického ústavu Všeobecné fakultní nemocnice.

„Jednorázový způsob nevěry je často také ženami daleko více tolerován, než kdyby se jednalo o dlouhodobý milenecký vztah,“ dodává.

„Ženy to často dělají pro zvyšování svého sebevědomí. Dlouhodobý efekt to ale nemá. To, jak se zdály být dokonalé a úžasné, pak najednou nemají,“ uvedla Janáčková.

Podle ní mohli muži svou nevěru nadhodnotit, ženy naopak podhodnotit. Zatímco na nevěrníky se okolí dívá jako na „výkonné kance“, o nevěrnicích nikdo neřekne nic dobrého, podotkla Janáčková.

Nevěra zvyšuje riziko pohlavních chorob

Lékaři však varují, že nevěra zvyšuje riziko pohlavních nemocí. V Česku letos v prvním čtvrtletí přibylo rekordně nových pacientů s virem HIV, testy potvrdily nákazu u 95 lidí.

„Zatímco v posledních pěti letech bylo běžné, že přibývalo měsíčně okolo 20 nových případů, tak od listopadu, prosince loňského roku a v průběhu prvních třech zpracovaných měsíců roku 2016 se čísla nově odhalených pohybují kolem 30,“ konstatoval David Jilich z AIDS centra Nemocnice Na Bulovce.

Výsledky průzkumu taky ukázaly, že sto tisícům Čechů lékaři aspoň jednou diagnostikovali nějakou pohlavní nemoc.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak odhalit nevěru.

Chcete si přečíst recenze na fotopast? Podívejte se do sekce recenze fotopastí.

Nejdůležitější informace z článku

Česká populace: % nevěrných partnerů 37%
Riziko HIV při nevěře Lékaři varují před zvyšujícím se rizikem šíření viru HIV
Důvody nevěry Mnozí nevěrníci vnímají nevěru spíše jako relaxaci, následek nespokojenosti či nudného sexuálního života
Postoj k jednorázové nevěře Jednorázová nevěra je často víc tolerována než dlouhodobý milenecký vztah, zejména u žen
Riziko pohlavních chorob Nevěra zvyšuje riziko pohlavních nemocí, v Česku se zvyšuje počet nových případů nákazy HIV