Nech mě, chci se utopit, byla poslední slova mladíka, který vjel v autě z nešťastné lásky do vody

Přinášíme vám další článek, týkající se nevěry.

Za homosexualitu či nevěru trest smrti. Brunejský sultanát zavádí islámské právo šaría Za homosexuální styk nebo nevěru smrt ukamenováním, za krádež amputace nohou a rukou. V Bruneji začne příští středu platit nový trestní zákoník podle islámského práva šaría. Popravy se mají konat „pod dohledem skupiny muslimů“. Království na jihovýchodě Asie s bohatými zásobami ropy čelí kvůli zavedení přísných trestů mezinárodní kritice. Lidskoprávní organizace Amnesty International označila zákony za odpudivé.

Amnesty International normy mířící na homosexuály ostře odsoudila a brunejskou vládu v čele se sultánem Hassanalem Bolkiahem vyzvala k okamžitému ukončení represí.

„Zavést tak kruté a nelidské tresty je samo o sobě odpudivé,“ prohlásila Rachel Chhoa-Howardová, která se situací v Bruneji v rámci organizace zabývá. „Některé z těchto domnělých zločinů by ale navíc vůbec neměly být považovány za kriminální, což se týká i konsenzuálního styku mezi dvěma dospělými.“

Homosexualita je v zemi nelegální už od dob britské koloniální vlády, až do současnosti ale gayům hrozilo pouze vězení. Trestu smrti navíc  brunejští obyvatelé čelí také za znásilnění či mimomanželský poměr.

Sultanát poprvé oznámil záměr zlegalizovat právo šaría v roce 2014. Svým občanům tak zakázal například pití alkoholu a zavedl vězeňské tresty za vynechání pátečních modliteb.

Kvůli silnému odporu mezinárodního společenství ale uplatňování práva šaría, zejména v jeho přísnějších formách, v posledních pěti letech stagnovalo. Nový trestní zákoník má platit pouze pro muslimské obyvatelstvo, které v Bruneji tvoří dvě třetiny populace, napsal britský deník The Guardian.

Zajímá vás jak odhalit nevěru? Pak čtěte náš web.

Nech mě, chci se utopit, byla poslední slova mladíka, který vjel v autě z nešťastné lásky do vodyNedokázal tu bolest už snášet, a tak se rozhodl skoncovat se životem. Mladý slovenský kamioňák Viliam Ď. (†24) neunesl, že mu zahnula přítelkyně a poté ho opustila. Vzal svoje auto a vjel s ním do řeky Váh. Z jeho posledních slov mrazí v zádech.

Nedokázal tu bolest už snášet, a tak se rozhodl skoncovat se životem. Mladý slovenský kamioňák Viliam Ď. (†24) neunesl, že mu zahnula přítelkyně a poté ho opustila. Vzal svoje auto a vjel s ním do řeky Váh. Z jeho posledních slov mrazí v zádech.

„Měl velké trápení,“ řekl Viliamův kamarád, pro kterého pracoval mladík právě jako kanonista. „Rozešla se s ním přítelka, podvedla ho s jeho kolegou z práce, nedokázal se pro to přenést,“ dodal pro Nový Čas.

S osobním vozem sjel Viliam do řeky Váh. Svědkem jeho trpkého konce byl rybář, který mu přispěchal na pomoc. Mladík však o záchranu nestál. Se svým životem chtěl skoncovat stůj co stůj.

„Utíkal za ním a koukl, jak vyplaval. Snažil se ho navést na schody, po nichž by se dostal z kanálu, ale mladík mu řekl: Nech mě, chci se utopit,“ zopakoval jiný svědek děsivé události slova nešťastného muže.

Viliama pak přibližně hodinu po neštěstí našli policejní potápěči. Bohužel byl už mrtvý. Na místo neštěstí se přijela podívat i jeho expřítelkyně a máma, aby viděly, jak je vytahováno jeho bezvládné tělo. K tragédii se nevyjádřily.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe odhalit nevěru.

Podívejte se na našem partnerském portálu na nejlepší tipy jak poznat nevěru

Nejdůležitější informace z článku

Brunejský sultanát a zavedení islámského práva šaría Za homosexualitu nebo nevěru hrozí trest smrti ukamenováním. Za krádež se provádí amputace nohou a rukou. Nové trestní zákony podle šaría vstoupí v platnost příští středu. Amnesty International označila zákony za odpudivé.
Reakce mezinárodního společenství na zavedení islámského práva šaría Mezinárodní kritika kvůli zavedení přísných trestů. Lidskoprávní organizace odsoudila normy mířící na homosexuály. Brunejská vláda vyzvána k okamžitému ukončení represí.
Případ mladíka Viliama Ď. ze Slovenska Mladík Viliam Ď. (†24) spáchal sebevraždu po zjištění nevěry jeho přítelkyně s kolegou z práce. Vjel s osobním autem do řeky Váh a odmítl záchranu, chtěl se utopit. Byl nalezen mrtvý.