Francouzský časopis přinesl informace o nevěře prezidenta Françoise Hollanda

Obsah článku:

  Nevěra v je v partnerském soužití bohužel velmi častým jevem, přečtěte si například tento článek.

  Francouzský časopis přinesl informace o nevěře prezidenta Françoise Hollanda
  Bulvární časopis Closer ve svém speciálním sedmistránkovém vydání tvrdí, že francouzský prezident François Hollande má milenku. Hollande to označil za útok na své soukromí a zvažuje žalobu.

  Týdeník přinesl údajné důkazy o tom, že francouzský prezident má kromě oficiální partnerky tajnou milenku. Tou má být herečka Julie Gayetová.

  Země řeší také otázku bezpečnosti prezidenta.

  „Na těch fotografiích, které uveřejnil Closer, je prezident, jak vychází časně ráno z bytu jen v doprovodu jediného bodyguarda. A pak jede dokonce na skútru do Elysejského paláce,“ popisuje zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Šmíd.

  Jednačtyřicetiletá Gayetová si loni v březnu stěžovala na prokuratuře a požadovala odhalení autorů fám, které jí připisovaly vztah s Hollandem, jenž v srpnu oslaví šedesáté narozeniny.

  O rok dříve se herečka v jednom klipu podílela na Hollandově volební kampani a kandidáta na prezidenta líčila jako „skromného“ a „úžasného“ člověka, který opravdu umí naslouchat lidem.

  Oficiálně je prezidentovou partnerkou novinářka Valerie Trierweilerová. Z předchozího vztahu s poraženou prezidentskou kandidátkou Ségolene Royalovou má Hollande čtyři děti.

  „Francouzi aférkám nepřikládají takový význam jako ve Spojených státech. Také je asi rozdíl, pokud má takové aféry prezident, který je pravicový a nebo socialista,“ vysvětluje Šmíd. Pravicoví voliči by podle něj nebyli ke svému prezidentovi tak shovívaví.

  Francie si pamatuje podobných případů několik. Předchůdce Hollanda v prezidentské funkci, Nicolas Sarkozy, měl milenku Carlu Bruniovou ještě v době, kdy byl ve vztahu se svou ženou.

  Během svého pětiletého funkčního období se rozvedl, znovu oženil s Bruniovou a narodilo se jim dítě.

  Milenky měli i předchozí francouzští prezidenti François Mitterand a Jacques Chirac. Mitterand dokonce svou přítelkyni s dítětem nastěhoval do bezprostřední blízkosti prezidentského sídla.

  Časopis Closer byl na podzim roku 2012 odsouzen k pokutě za fotografie manželky následníka britského trůnu vévodkyně Kate bez horního dílu plavek.

  Částka byla spíše symbolická ve srovnání s reklamou, kterou časopisu udělala. Po hrozbou mnohem vyššího postihu ale musel časopis fotografie stáhnout a nesměl je publikovat ani na sociálních sítích.

  Zda s žalobou uspěje i Hollande, který je na fotografiích zachycen zcela jednoznačně, zatím jasné není. „Jakákoliv částka bude zřejmě malá ve srovnání s publicitou, které se časopisu dostalo,“ dodává zahraniční zpravodaj.

  Přečtěte si ještě toto.

  Odpůrci brexitu se budou moci v nové aplikaci seznámit s vhodným protějškem
  Britové, kteří hledají partnera, budou mít už brzy možnost seznámit se bez rizika, že narazí na někoho, kdo v referendu hlasoval pro odchod Velké Británie z Evropské unie. Vzniká totiž speciální seznamovací aplikace Remainder. Tvůrci s nadsázkou prohlašují, že chtějí oslovit až 16 141 241 uživatele, tedy všechny, kteří hlasovali pro setrvání v unii.

  Mělo by jít o běžnou seznamovací aplikaci, s jejíž pomocí budou moci uživatelé hledat společníka k příjemné konverzaci, životní lásku anebo jen nezávazné povyražení.

  Předpokladem ovšem je, že se zaregistrují jen lidé, kteří hlasovali pro setrvání Británie v Evropské unii. Tvůrci proto o aplikaci mluví – podle výsledku referenda o brexitu – jako o nástroji pro 48 procent.

  Takzvaní remainers si tak budou moci například zajít na pivo s někým, kdo sdílí jejich politické názory, případně se vyhnou možnému konfliktu s potenciálním partnerem.

  Tvůrci v tiskové zprávě uvádějí, že projekt má mimochodem ukázat Bruselu typický britský humor.

  Aplikace je zatím ve vývoji. Zájemci se už ale mohou zapisovat na webové stránce projektu. Vznikla také crowdfundingová kampaň, od níž si tvůrci slibují vybrat 5000 liber.

  Přispěvatelé pak prý budou přednostně pozváni na exkluzivní seznamovací akce, které se budou pořádat ve městech, kde většina obyvatel hlasovala pro setrvání, tedy v Londýně, Brightonu nebo Glasgow.

  Na našem webu najdete zaručené tipy jak odhalit nevěru.

  Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.

  Nejdůležitější informace z článku

  Prezident François Hollande Juli Gayetová
  Oficiální partnerka: novinářka Valerie Trierweilerová Herečka, údajná milenka prezidenta
  Kontroverze ohledně tajné milenky Podala žalobu na odhalení fám o vztahu s Hollandem
  Francouzi nevnímají aféry prezidentů tak intenzivně jako ve Spojených státech
  Podobné případy ve Francii: Mitterand, Chirac, Sarkozy