Skrytá kamera v digitálních hodinkách – 9/10 bodů

Kamera v digitálních hodinkách – recenze

První skrytou kameru vhodnou pro nahrávání rozhovorů jsme již popsali, viz recenze kamery v brýlích. Nyní tu máme další produkt, vhodný zejména pro ty, kteří nenosí brýle :-). Opět jde o nenápadnou kameru, která je vhodná k diskrétnímu nahrávání rozhovorů a schůzek a které si druhá osoba nemá šanci všimnout (leda že tento typ produktu zná).

Naše hodnocení: 9/10 bodů

Tato profesionální kamera v hodinkách patří k cenově dražším produktům (7 tis. Kč) a jde aktuálně o jediné digitální hodinky se skrytou kamerou na našem trhu. Nepřekvapilo nás tedy, že má v popisu uvedeno, že je oblíbená u detektivů i státních složek při odhalování nepoctivých úředníků, nebo přímo zločinců. Byli jsme přirozeně zvědaví, jak je spolehlivá.

Výsledek? Jde o kvalitní kameru, jež dokáže nahrávat několik desítek minut záznamu ve vysoké kvalitě. A to jak po obrazové, tak zvukové stránce. Takže jde např. zřetelně slyšet obsah rozhovoru, i když je okolo vás „živo“ (v restauci, ale i hlučné hospodě). Jedinou nevýhodou je kratší doba záznamu (do hodiny), takže je třeba mít před delším rozhovorem hodinky plně nabity. Na druhou stranu se hodinky jednoduše nabíjí přes obyčejný USB kabel, takže povětšinou je vždy možnost je nabít (i přes obyčejnou nabíječku na mobil).

 

Nastavení a ovládání kamery je také velmi snadné. Nastavení vlastně žádné není, když je kamera zapnutá, stačí zmáčknout tlačítko a „naskočí“ nahrávání. Symbol nahrávání se samozřejmě zobrazí také na displeji.

Skrytá kamera v hodinkách – výhody i nevýhody

 V pohotovosti vydrží cca hodinu. Není vhodná pro pořizování déletrvajících rozhovorů.
 Dokonale nenápadná skrytá kamera.
Velice jednoduché používání – stačí vložit SD kartu, nabít a zapnout, nahrávání se vypne po opětovném stisknutí tlačítka ON/OFF (baterie pak vydrží déle).
Jediné digitální hodinky na trhu – napodobují moderní smartwatch
Nabíjení přes obyčejné USB (dobře poslouží nabíječka na mobil).
Obraz i zvuk ve vysoké kvalitě (rozhovor je zřetelný i při okolním ruchu).

Používání skryté kamery

Jak kvalitní záznamy hodinky dělají? Podívejte se na video:

Po vybalení a před prvním ostrým použitím stačí nastavit jedinou věc – čas. Ten se nastaví tak, že do hodinek vložíme SD kartu (až 32 GB), připojíme zařízení přes USB do počítače a vytvoříme ve složce hodinek textový soubor s časem.

Poté stačí nechat hodinky dobít. Po nabití se hodinky zapnou dlouhým stisknutím tlačítka ON/OFF.

Po zapnutí začnou hodinky defaultně nahrávat – nahrávání lze přerušit krátkým stisknutím ON/OFF (vpravo nahoře pak zmizí R – symbol aktivního nahrávání).

Kamera dělá záznamy, které ukládá po 10minutových sekvencích. Ve složce pak budete mít X těchto 10minutových souborů. A případně i poslední kratší, který vznikne, pokud kameru necháte „dojet“ na vybitou baterku, nebo plnou paměťovou kartu.

Naše přímá zkušenost

Hodinky jsme vyzkoušeli při třech náhodných rozhovorech. Ani jednou si druhá osoba ničeho nevšimla. Sluší se však uvést, že jsme jednou byli dotázáni na to, jak dlouho máme chytré hodinky a co vlastně umí (tyto digitální hodinky připomínají smartwatch s velkým displejem). To jsme museli zaimprovizovat a sdělit, že hodinky máme teprve ode dneška.

A co záznam delší jak hodinu?

Budeme se už opakovat, ale kamera v hodinkách vydrží nahrávat na plné nabití okolo hodiny. Pokud byste potřebovali víc, je zapotřebí nechat hodinky nabíjet přes USB. Poté je můžete buď schovat, nebo „šikovně“ umístit tak, aby si druhý člověk myslel, že se jedná o obyčejné smartwatch na nabíječce.

Parametry

  • HD špionážní mini kamera – v rozlišení 1280x960px s úhlem záběru 67°
  • Kvalitní mikrofon – hovory ze vzdálenosti 5 – 7 metrů
  • Podpora micro SD až 32GB – součástí balení je karta s 8 GB
  • Označení nahrávek datem a časem
  • Aktivace nahrávání jedním stiskem

Nejdůležitější informace z článku

Vlastnosti Detail
Typ skryté kamery Digitální hodinky
Cena 7 tis. Kč
Hodnocení 9/10 bodů
Doba záznamu Do hodiny (nutnost nabíjení)
Rozlišení kamery 1280x960px
Úhel záběru 67°
Možnost rozšíření paměti Micro SD až 32GB (8GB karta součástí)
Podpora nahrávek Označení datem a časem
Zvuková nahrávka Kvalitní mikrofon, záznam z 5-7 metrů
Aktivace nahrávání Jedním stiskem tlačítka

Napsat komentář